Република България
Община Трявна
Официален интернет сайт

Новини

27.08.2008
Капитан Дядо Никола

Програма на Втори фолклорен събор "Капитан Дядо Никола" 2008, който ще се проведе от 29.08 до 31.08.2008 г.


ВТОРИ ФОЛКЛОРЕН СЪБОР “КАПИТАН ДЯДО НИКОЛА” 2008 ПО СЛУЧАЙ ОСЕМДЕСЕТ И ПЪРВАТА ГОДИШНИНА НА ЧИТАЛИЩЕ “КАПИТАН ДЯДО НИКОЛА” И ТРИДЕСЕТ И ПЪРВАТА ГОДИШНИНА НА ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР “ИЗВОР”
ГРАД ТРЯВНА, КВ. БОЖКОВЦИ
29.08.2008 – 31.08.2008

ПРОГРАМА

29.08.2008 /ПЕТЪК/
09.00 – 13.00 РЕГИСТРАЦИЯ И НАСТАНЯВАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ
13.00 – 13.30 ТЕХНИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ С РЪКОВОДИТЕЛИТЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ
13.30 – 16.30 КУЛТУРНА ПРОГРАМА С УЧАСТНИЦИТЕ
17.00 – 17.15 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА САМОДЕЕН СЪСТАВ КЪМ НЧ “ХРИСТО БОТЕВ” С. БЪЛГАРКА – РЪКОВОДИТЕЛ МАРИЯ ГРОЗДЕВА
17.15 – 17.30 НЕДЯЛКА ДИМОВА И ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР КЪМ НЧ “СВЕТЛИНА” С. ГЛАВАН – РЪКОВОДИТЕЛ НЕДЯЛКА ДИМОВА
17.30 – 18.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА МЛАДЕЖКИ ТАНЦОВ СЪСТАВ КЪМ НЧ “АСЕН ЗЛАТАРОВ” ГРАД ШУМЕН – РЪКОВОДИТЕЛ ЛЮДМИЛ ЧАЛЪКОВ
17.45 – 18.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ТАНЦОВ СЪСТАВ КЪМ НЧ “ДОРОСТОЛ” СИЛИСТРА – РЪКОВОДИТЕЛ ПЛАМЕН КОСТАДИНОВ
18.00 – 18.15 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ДЕТСКА ПЕВЧЕСКА ГРУПА КЪМ НЧ “ПОУКА” С. ДОБРОПЛОДНО – РЪКОВОДИТЕЛ ТОДОР ГАНЧЕВ
18.15 – 18.30 НАРОДНИ ПЕСНИ И ОБИЧАЙ ПРЕДСТАВЯ ГРУПА ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ И ТАНЦИ “ИЗВОР” ПРИ НЧ “ХРИСТО БОТЕВ” С. МАРАШ – РЪКОВОДИТЕЛ ЕМИЛ ЧАНЕВ
18.30 – 18.45 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ГЕРГАНА ПАВЛОВА И ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР ПРИ НЧ “ИЗГРЕВ” С. ПАВЕЛ – РЪКОВОДИТЕЛ ЕЛЕНКА ЙОРДАНОВА
18.45 – 19.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ФОЛКЛОРНА ГРУПА “РАЛИЦА” КЪМ ОБЩИНСКО ДРУЖЕСТВО НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ ГРАД ТРЯВНА – РЪКОВОДИТЕЛ ВАСИЛКА НЕДЕВА
19.00 – 19.15 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ДЕТСКА ГРУПА И ГРУПА ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ КЪМ НЧ “ПРОБУДА” ПЛАЧКОВЦИ – РЪКОВОДИТЕЛИ СТЕФАН МИХОВ И МАНКА БИЛЧЕВА
19.15 – 19.45 ТЪРЖЕСТВЕН КОНЦЕРТ НА ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ АНСАМБЪЛ “ТРЯВНА” КЪМ НЧ “ПЕНЧО СЛАВЕЙКОВ” ГРАД ТРЯВНА – РЪКОВОДИТЕЛ НИКОЛАЙ СИРАКОВ
19.45 – 20.15 ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ НА ФОЛКЛОРЕН СЪБОР “КАПИТАН ДЯДО НИКОЛА”
20.15 - 20.45 КОНЦЕРТ НА ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР “ИЗВОР” КЪМ НЧ “КАПИТАН ДЯДО НИКОЛА” КВ. БОЖКОВЦИ, ГРАД ТРЯВНА – РЪКОВОДИТЕЛ РУМЯНА ИВАНОВА, МЪЖКА ВОКАЛНА ГРУПА “ЗДРАВЕЦ” КЪМ НЧ “ПЕНЧО СЛАВЕЙКОВ” И ТД “ПЛАНИНЕЦ” ГРАД ТРЯВНА – РЪКОВОДИТЕЛ ВИОЛЕТА СИРАКОВА И РЕЦИТАЛ НА ВИКТОР БАЛЕВСКИ И МАРИЯ НЕШЕВА НА ТЕМА “АЗ СЕГА ПОКАЧВАМ ЗВЪНЧЕ, КОЕТО СЛЕД ВРЕМЕ ЩЕ СТАНЕ КАМБАНА”
20.45 – 22.00 КОНЦЕРТ И ШОУСПЕКТАКЪЛ НА ПРЕДСТАВИТЕЛЕН ВОЕНЕН ДУХОВ ОРКЕСТЪР НА ВОЕННОВЪЗДУШНИТЕ СИЛИ.
22.00 – ДО ЗОРИ С НАРОДНИ РИТМИ КРАЙ ФЕСТИВАЛНИЯ ОГЪН


30.08.2008 /СЪБОТА/
09.00 – 13.00 КУЛТУРНА ПРОГРАМА С УЧАСТНИЦИТЕ
14.15 – 14.30 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ФОЛКЛОРНА ПЕВЧЕСКА ГРУПА КЪМ НЧ “КАМЕНЕН СТЪЛБ” С. КЮЛЕВЧА – РЪКОВОДИТЕЛ СТОЯНКА РАЙЧЕВА
14.30 – 14.45 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ГРУПА ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ КЪМ НЧ “ПРОСВЕТА” С. МАДАРА – РЪКОВОДИТЕЛ ВЕЛИЧКА ГОРАНЕВА
14.45 – 15.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ “СРЕБЪРЦИ” КЪМ ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ С.СРЕБЪРНА – РЪКОВОДИТЕЛ ДОБРИНКА ВЕЛИКОВА
15.00 – 15.15 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР КЪМ НЧ “СВЕТЛИНА” С. САВА – РЪКОВОДИТЕЛ СТОЯНКА ЙОРДАНОВА
15.15 – 15.30 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ФОЛКЛОРНА ГРУПА “ЧАР” ПРИ НЧ “ГАБРОВО” – РЪКОВОДИТЕЛ ЦАНКА ИВАНОВА
15.30 – 15.45 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР ПРИ НЧ “КИРИЛ И МЕТОДИЙ” С.ЦОНЕВО – РЪКОВОДИТЕЛ ИВАНКА ГОСПОДИНОВА
15.45 – 16.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ФОЛКЛОРНА ГРУПА “ДОБРУДЖА” КЪМ НЧ “ДОРОСТОЛ” СИЛИСТРА – РЪКОВОДИТЕЛ ПЛАМЕН КОСТАДИНОВ
16.00 – 16.15 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ВЕСКА НЕДЕВА, ПЕТКО БОРИСОВ И ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР КЪМ НЧ “ПРОСВЕТА” С. ИЛИЯ БЛЪСКОВ – РЪКОВОДИТЕЛ ГАНКА ВЪЛЕВА
16.15 – 16.45 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ЖФГ “КИТКА” И ДФГ “СЛАВЕЙ” КЪМ НЧ “ПРОСВЕТА” С. ПАМУКЧИ – РЪКОВОДИТЕЛ ВЕЛИЧКА ГЕОРГИЕВА
16.45 – 17.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ТРИО ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ “ПЕЙ СЪРЦЕ” ПРИ НЧ “ГАБРОВО” – РЪКОВОДИТЕЛ ЦАНКА ИВАНОВА
17.00 – 17.15 НЕДЯЛКА ДИМОВА И ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР КЪМ НЧ “СВЕТЛИНА” С. ГЛАВАН – РЪКОВОДИТЕЛ НЕДЯЛКА ДИМОВА
17.15 – 17.45 ИЗПЪЛНЕНИЕ НА МЪЖКИ КАМЕРЕН СЪСТАВ “ВОЛНА ПЕСЕН”, ГЕОРГИ ТРИФОНОВ И ГРУПА “ПЪСТРА КИТКА” КЪМ НЧ “ХРИСТО БОТЕВ” С. ДОЛНИ ЛУКОВИТ – РЪКОВОДИТЕЛИ ТОДОР ТОМОВ И ГЕОРГИ ТРИФОНОВ
17.45 – 18.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ЖЕНСКА ПЕВЧЕСКА ГРУПА И ИНД. ИЗПЪЛНИТЕЛИ КЪМ НЧ “ТРУДОЛЮБИЕ-ДУНАВ” С. ВАРДИМ – РЪКОВОДИТЕЛ ТОДОР ПЕТРОВ
18.00 – 18.15 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ГРУПА ЗА ОБРАБОТЕН И АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР КЪМ НЧ “НАУКА” С. НОВО СЕЛО – РЪКОВОДИТЕЛ ИВАНКА НЕНКОВА
18.15 – 18.30 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ФОЛКЛОРНА ГРУПА “ЗАГОРКИ” ПРИ НЧ “ДАСКАЛ ПЕТЪР ИВАНОВ” И КЛУБ НА ПЕНСИОНЕРА ГРАД СТАРА ЗАГОРА – РЪКОВОДИТЕЛ ЙОНКА КОСТАДИНОВА
18.30 – 18.45 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ТАНЦОВ СЪСТАВ ЗА ИЗВОРЕН ФОЛКЛОР “ИЗВОР” КЪМ НЧ “ХРИСТО СМИРНЕНСКИ” ГРАД ГАБРОВО – РЪКОВОДИТЕЛ МАРГАРТА МИХАЙЛОВА
18.45 – 19.00 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА САМОДЕЙНА ПЕВЧЕСКА ГРУПА КЪМ НЧ “ПОУКА” С. ДОБРОПЛОДНО – РЪКОВОДИТЕЛ ВАСИЛКА ДИМИТРОВА
19.00 – 19.15 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ФОЛКЛОРНА ГРУПА “ВЕЧЕРНИК” КЪМ НЧ “РАЗВИТИЕ” С.САЛМАНОВО – РЪКОВОДИТЕЛ ИЛКА АЛЕКСИЕВА
19.15 – 19.30 ИЗПЪЛНЕНИЕЯ НА ГРУПА ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ КЪМ НЧ “ХРИСТО СМИРНЕНСКИ” ГРАД ГАБРОВО – РЪКОВОДИТЕЛ ЖИВКО ВИДЕВ
19.30 – 20.00 БЕСЕДА НА ТЕМА“АЗ СЕГА ПОКАЧВАМ ЗВЪНЧЕ, КОЕТО СЛЕД ВРЕМЕ ЩЕ СТАНЕ КАМБАНА” С УЧАСТИЕТО НА ПРОФЕСОР АНЧО КАЛОЯНОВ
20.00 – 20.15 ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ФОЛКЛОРНА ТАНЦОВА ФОРМАЦИЯ “ТЕМПОРИТЪМ” – ГРАД ГАБРОВО – РЪКОВОДИТЕЛ МАРГАРИТА МИХАЙЛОВА
20.15 – 20.30 ИЗПЪЛНЕНИЯ НА ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР “ИЗВОР” КЪМ НЧ “КАПИТАН ДЯДО НИКОЛА” КВ. БОЖКОВЦИ, ГРАД ТРЯВНА – РЪКОВОДИТЕЛ РУМЯНА ИВАНОВА
20.30 – 22.00 СПЕКТАКЪЛ “БЪЛГАРИЯ Е МОЯТА ПЕСЕН” И КОНЦЕРТ НА ИЛИЯ ЛУКОВ
22.00 – ДО ЗОРИ С НАРОДНИ РИТМИ КРАЙ ФЕСТИВАЛНИЯ ОГЪН



31.08.2008 /НЕДЕЛЯ/
13.00 – 14.30 КУРБАН ЗА ЗДРАВЕ ПОД РИТМИТЕ НА НАРОДНА МУЗИКА
15.00 – 15.30 ЗАКРИВАНЕ НА СЪБОРА









ОРГАНИЗАТОРИТЕ СИ ЗАПАЗВАТ ПРАВОТО НА ПРОМЯНА В ПРОГРАМАТА. ПРИ НАСТЪПИЛИ ПРОМЕНИ, ЗАЯВИЛИТЕ УЧАСТИЕ ФОРМАЦИИ СВОЕВРЕМЕННО ЩЕ БЪДАТ УВЕДОМЕНИ.

 
/assets/rina/test white.png
 
/assets/test/light show.gif